štvrtok 29. augusta 2013

Cyklistický PiknikkMaťa Sisku sme už predstavili na TEDx Kežmarok. Jeho aktivizmus nás očaril natoľko, že sme sa rozhodli zveriť mu celý nedeľný piknikk. 


Pre tých, ktorí ho stále nepoznáte:
Maťove koníčky sa stali aj jeho obživou. Pod Tatrami vyrába africké bubny. Bubon je v názve aj jeho baru- DRUM CAFE v Spišskej Belej, kde sa snaží predstavovať alternatívnu kultúru. Rozbieha projekt Podtatranských cyklotrás, ktorý ponúkne cyklistom viac ako 700 km cyklistických trás pod Tatrami, po ktorých sa môžu vydať za kondíciou, zdravím, či len tak pre potešenie. Je obdivuhodné, čo dokáže jeden odhodlaný človek- tam, kde si iní poviedia: "to sa nedá", Maťa nezastaví ani predsudok o úradníckej neochote. A preto vďaka nemu môžete z dvoch ekologických kolies sledovať takéto neuveriteľné výhľady.

Maťo je aj autorom bikeparku v Bachledovej doline a iných budovaných tratí. Okrem toho je ešte aj speleológ, skialpinista, vysokohorský turista a cestovateľ. 
Čiže ukážkový Tatranec s ukážkovými aktivitami, ktoré možno pestovať v tatranskej prírode.

Myslí si, tak ako aj my, že aktivita ľudí u nás nie je dostačujúca a ľudia ťažko hľadajú odhodlanie začať sa živiť tým, čo ich baví a majú malú vieru vo svoje ideály a schopnosti. Inšpirujte sa ním a za svoj život sa pokúste zrealizovať aspoň jeden svoj sen, tak ako sa my zubami nechtami nevzdáme myšlienky, že z Kežmarku raz bude kultúrne centrum!

A teraz k veci, čo Maťo pre vás na nedeľu pripravil.Trasa má cca 39 km, výlet určený pre horské bicykle.

ŠTART: 11:00 Kežmarok/Piknikk pred kinom - rybník Zlatná - Krížová Ves - Spišská Belá - rybník -  Šarpanec - Malý Slavkov - Kežmarok.
na mape to vyzerá takto, sledujte zvýraznený okruh.Nemusíte sa báť, keď nevlastníte bicykel, alebo si myslíte, že to fyzicky nedáte. Trasa bude jednoduchá, náročnejšia len na začiatku (kopce) a Maťo vie zabezpečiť bicykle pre tých, ktorí ich nebudú mať. 
Tí, ktorí majú záujem o zapožičanie bicykla, volajte Maťovi na číslo 0903775989.
Tešíme sa! do zbicyklovania!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára