pondelok 19. augusta 2013

Piknikkový Pestrý ProgramPonúkame vám lást minit aký ste ešte nezažili! (Venované aj tým, ktorí majú na konci prázdnin prázdno vo vreckách).Že aj na Slovensku sa dá výborne dovolenkovať snáď všetci vieme. Že to nemusia byť len kúpele, či Štrbské pleso, vám ukážeme posledný augustový týždeň. 

Všetko to vypukne už 27. 8., keď sa slávnostne otvorí  oddychová zóna v Kežmarku, na ktorú vás týmto drzým textom chceme prilákať. Veď nie len ŠtiavnicaŽilina sú kultúrne živé. Tak príďte do mesta, v ktorom z okien vyhráva cigánska muzička, my sa o vás pekne postaráme a zaručíme vám celotýždennú zábavu. Alebo pre pracujúcich víkendovú.

Pekne poporiadku:
V utorok si teda v rámci otvorenia okrem koncertu prídu na svoje aj záhradkári. Miestna odborníčka zasadí procesuálne prírodné umenie priamo do architektúry našej zóny. Popri tom nejaké to pivko z miestneho pivovaru a neskôr vám čo-to prečíta Michal Hvorecký. Utorkové večerné premietanie bude extrémne pútavé, predstavíme dva filmy od Boby Baluchovej na tému imigrantov a Afriky.V stredu si u nás nielen zahráte šachy, ducha vám obohatí Pišta Chrappa, známy najmä medzi metalistami ako hudobník, ktorý je prekvapivo aj spisovateľ a venuje sa náboženskej tematike.

Vo štvrtok nejaké to spišské divadielko a animované filmy Fest Anče

V piatok sa nám už zvíkendieva, výročie SNP v Kežmarku oslávime veľkým štýlom- zahráme si opäť šachy a k večeru prídu hneď dve osobnosti- Samo MarecBene. Piatkový večer uzavrie kežmarská premiéra žiaľ už aj bulvárne známeho kežmarského rodáka Dalibora Krupku, v zastúpení jeho filmového debutu.

 
V sobotu vás prevedieme Zamagurím, neprebádanou podtatranskou oblasťou kde nájdete všetko, čo potrebujete k dokonalému slovenskému oddychu. Zamagurský piknikk organizovaný agentúrou Coolanga vás privedie do rázovitej Osturne, kde končia cesty. Začneme rannou prechádzkou lesom  s miestnym hubárom, lebo najlepšie dubáky v kapustnici sú predsa tie, ktoré sami nájdete. Adrenalínový bonus v podobe možnosti stretnutia sa s miestnym mackom je zaručený. Na obed si zaskočíme do salaša, kde okúsite dojenie ovečky a podebatíte s miestnym bačom, zábavným to pánkom, ktorý vás ponúkne jeho špecialitami. Najlepšia bryndza nie je v regáloch supermarketov. Treba si pre ňu prísť na lazy! Trošku histórie a ľudovej kultúry vám pútavým spôsobom priblížime v najstaršej drevenici v Osturni, práce chtiví dostanú do rúk kosu a hor sa na gazdovstvo obriadiť, čo treba. A čo by to bol za deň, keby sme neskončili v krčme. Opäť s adrenalínovou príchuťou, lebo dobyť goralskú krčmu, to nie je pre bábovky.A potom podgurážení hor sa naspäť na kultúru, v Kežmarku vás bude čakať dokument o Pamätníku ľudovej architektúry- viete, taká podobná drevenica ako v Osturni, ibaže ju Tomáš Džadoň postaví na košický panelák. Pre tých, ktorý tento úžasný výlet vynechajú, bude samozrejme pripravený program v oddychovej zóne- Kristína Baluchová predstaví svoje knižky a snahu s občianskym združením Pluto.

V nedeľu vás vyženieme na cyklozájazd, lebo pod Tatrami to nie je o hrkajúcich hipsterských bicykloch ale o športe a prírode. Fajnové športové bicykle vám zapožičiame a preženieme vás cez nové podtatranské cyklotrasy. A potom sa môžete buď vybrať naspäť odkiaľ ste prišli alebo zamilovaní  ostať u nás.


Že za koľko?
Najúžasnejšie na nás je, že vám všetko vieme upraviť namieru. Pozrite si podrobný cenník ponúkaných aktivít, zadajte nám počet nocí, ktoré chcete stráviť pod Tatrami a vyrátame vám vašu lástminitovú cenu.

Cena ubytovania v Kežmarku/ noc: 15 EUR
Cena zamagurského výletu/deň: 20 EUR
Cena zapožičania bicykla/upresníme na mieste
Ostatné je všetko gratis!

pre viac info o podujatí a výletoch sa informujte tu:
info@coollangaa.sk

Piknikk? Piknikk!

Sme novovzniknuté občianske združenie Kick, ktoré vzniklo, aby rozprúdilo kultúrne a spoločenské dianie v Kežmarku a jeho okolí.  Našim prvým podujatím bola svetoznáma konferencia TEDx, ktorá sa konala v júni na kežmarskom hrade. 

A teraz na posledný augustový týždeň pre vás chystáme niečo ešte lepšie- Piknikk v meste! Projekt Piknikk vznikol, aby prinavrátil život do centra krásneho historického mesta, akým je Kežmarok. Chceme vytvoriť urbánny priestor, ktorý  ponúka ľuďom zábavné a kvalitné trávenie voľného času. Túto iniciatívu tvorí skupina ľudí s rôznym profesijným zameraním, čím dokážeme vyplniť program kvalitnými podujatiami rôzneho zamerania počas posledného prázdninového týždňa. Zónu navrhli profesionálni architekti počas rezidenčného pobytu v Kaštieli Strážky. Architekti vytvorili netradičné stavebné riešenie, ktoré ponúka priestor na komunikáciu a proces. Hlavným stavebným prvkom priestoru sú prepravky pospájané do funkčného urbánneho priestoru. Po obsahovej stránke sme túto oddychovú zónu vyplnili literatúrou, výtvarným a filmovým umením, divadlom a propagáciou zdravého životného štýlu vo forme cyklistických výletov alebo prednášok o zdravej strave. Veríme, že výsledkom projektu bude návrat ľudí do takmer prázdneho mesta, osveta v rámci ekológie a zdravého životného štýlu, ukážka moderného a vkusného riešenia urbánneho priestoru historického mesta.

Kompletný program vám priblížime v ďalšom príspevku. Tešíme sa aj na "cezpoľných"!Tento projekt podporila Nadácia Intenda