piatok 30. augusta 2013

Zmena sobotňajšieho programu!!!

Zajtrajší piknikk v Osturni sa z technických príčin nekoná. 
Namiesto toho však máme nemenej zaujímavý výlet, i keď len v okolí Kežmarku, ale koniec koncov o to ide, ukázať, že zabaviť sa dá aj v Kežmarku.

Zajtra sa stretneme o 11:00 v piknikkovej zóne pred kinom.
Povinná výbava výletu: telefón so stiahnutou aplikáciou odkazprestarostu, špekačky, horčice, slaniny, kečupy, cukety, baklažány, nožíky a veľké vrecia na odpadky. 
Tipujete správne, urobíme si ozajstný piknikk. Ale nebude to len tak. Cestou od kina cez lesopark budete zaznamenávať všetky nedokonalosti, ktoré môže dať samospráva do poriadku. Vyberieme sa smerom ku rybníku na výdatný opekaný obed a popiknikkujeme, podebatíme, zahráme sa. Cestou naspäť chceme v duchu lesnej hliadky vyčistiť naše lesy, pozbierať odpadky a prispieť tak ku krajšiemu okoliu a čistejším lesom.
Možno to znie menej zábavne ako ovečky v Osturni, no naša piknikková posádka je veľmi zábavná partia a rada sa s vami zoznámi a porozpráva o vašich potrebách v našom meste Kežmarok.
Privítame účasť aj najmenších, lebo v ich rukách je naša ekologická budúcnosť.


Piknikkový piatok

 
Peter Čižmár z divadla Kontra naservíroval asi tridsiatke prítomných divákov drink, "ktorý aj mŕtveho postaví na nohy". Za svoj vyše hodinový výkon vo one man show si vyslúžil mohutný potlesk obecenstva.
Večer sme vďaka animákom trhli rekord v návštevnosti. Hudba a farbičky pritiahli aj zvedavé deti napriek neskorej hodine. Fest Anča bola fest dobrá!

Dnes nás čaká veľmi silný program a väčšinové tatranské zastúpenie. 
Počasie sa snáď nad našimi šachistami zľutuje a preto od 16:00 už naozaj budete môcť prísť pred kino zahrať si hru hodnú kráľov. 

Večerný program sa začne s polhodinovým meškaním. Priamo z vlaku privezieme do zóny Sama Marca a Beneho, aby nás obohatili a zabavili ich tvorbou. V krátkosti vám našich významných hostí predstavíme:
Samo Marec (1982) je tatranský rodák, jeden rok dokonca študoval na kežmarskom gymnáziu. Momentálne pracuje v reklamnej agentúre. Vo voľnom čase sa venuje blogovaniu a internetovej publicistike. Na jeseň vydáva v spolupráci s vydavateľstvom Limerick a kníhkupectvom Gorila.sk svoj knižný debut This is hardcore, z ktorého prečíta niekoľko ukážok.


Bene sa narodil v roku 1984. V roku 1984, chápete. Ako meno tej knihy od Orwella. Bol január a vraj bola zima a za 5 minút 6. Neštudoval žiaden umelecký smer, pretože písanie má na to príliš rád. Má viac LPčiek ako Bony a Clyde. S Lyrikom tvorí Modré hory, s Karaoke Tundrom majú projekt Peťo Tázok a Karaoke Tundra, s Delikom spravil album Záblesky geniality, úlomky šialenstva, so Stratasoulom sa stretli na albume Slovenčina pre samoukov, s Pekom a Rolandom Kánikom nahrali Spam Poetry a získali zaň tú Rádio_hlavu a tak ďalej a ešte ďalej. 
Kali Bagala si o ňom myslí, že vie písať a preto mu vydal knižku Slovenčina pre samoukov / Spam poetry. A on s tým súhlasil len preto, aby priaznivci hiphopu mali dôvod kúpiť si poličku. Vo svete hiphopu má rešpekt pre brilantnú prácu s tabuľkovým editorom. Medzičasom si nechal narásť vlasy, ale k logopédovi nepôjde. A raz mu jeden reklamný textár povedal, že by mal písať menej, on ho neposlúchol a na druhý deň napísal 3 texty. Píše pesničky a veľa. Možno aj práve teraz.


Filmový večer by sme mali stihnúť podľa plánu. O 20:30 s radosťou predstavíme šikovného kežmarského fotografa Dalibora Krupku, tentokrát ale v pozícii filmára.

 Foto: Majo Kriššák

S filmom Dalibora Krupku si zalietame nad Himalájami


Tretie piknikkové premietanie prinesie dokument kežmarského filmára, fotografa a paraglidistu Dalibora Krupku PES na streche sveta (40 min) o partii kamarátov, ktorá sa vybrala do indických Himalájí robiť bivakové lietanie. Popritom spoznávajú krásy týchto majestátnych veľhôr, oboznamujú sa s miestnym náboženstvom, ľuďmi a spôsobom ich života. V dokumente autor približuje oblasť Himachal Pradesh z perspektívy, aká sa naskytne len z pohľadu paraglajdistu.Ukážka z filmu: http://vimeo.com/32731474PES na streche sveta mal premiéru na festivale Hory a mesto 2012 v Bratislave, kde ho režisér aj osobne uviedol. Premietali ho v tom istom roku aj na festivale Hory a mesto v Prešove, vidieť ho diváci mohli aj vo viacerých slovenských mestách na rôznych akciách ako je Zóna bez peňazí Slovensko, Dni zdravia atď. Pod Tatrami bol uvedený aj v Cafe Drum v Spišskej Belej a v popradskej Groteske. Dnes konečne Daliborov film zažíva aj domácu kežmarskú premiéru a my sa tešíme, že práve na našom Piknikku.Partia nadšencov paraglidingového lietania funguje ako občianske združenie PES (Paragliding Expedition Slovakia), pod záštitou ktorého absolvujú rôzne expedície po celom svete.